ČASTÉ DOTAZY

Jaký kurz vybrat?

Začátečnický kurz – Pro věčné začátečníky a úplné začátečníky. Začínáme vysvětlováním základních kroků a jejich procvičováním, do každého z tanců se naučíte základní taneční figury a variace.
Mírně pokročilí – Pro tanečníky, kteří absolvovali kurz pro začátečníky a nebo ovládají základní krok a jednoduché figury a otáčky.

Leader vs Follower

Leader – ten, kdo vede, zpravidla partner/pán.
Follower(ka) – ten, kdo se nechá vést, zpravidla partnerka/dáma.

Mohu se přihlásit bez partnera?

Tančíme v párech, proto je ideální, abyste se domluvili a registrovali se už s jistým partnerem/partnerkou.
Každopádně chápeme, že ne vždy se daří najít taneční protějšek a proto pro některé kurzy se lze hlásit i samostatně i z toho důvodu, že zde probíhá střídání partnerů. V takovém kurze se ovšem i tak korigují registrace aby nebyl nadbytek jedné strany a všichni si mohly zatančit. Pro individuální lekce se lze hlásit jako Follower samostatně, pro Leadera však doporučujeme v páru.

Mohu se připojit do rozběhlého kurzu?

Úplně to nedoporučujeme ale v prvních dvou týdnech to ještě možné je ale pouze po předchozí domluvě s lektorem.

Co si vzít na lekce?

Pohodlné oblečení ale nezapomeňte, že se v něm musí dát pohybovat a třeba včetně předklonů.
V případě obuvi volte takovou co nepoškodí parket a nedělá šmouhy.
Můžete přibalit také ručník nebo tričko na převlečení.

Střídání partnerů na lekcích/Change partners

Během výuky probíhá rotace tanečních partnerů. Stejným způsobem lekce probíhají také v ostatních tanečních školách a studiích jak v Česku, tak i ve světě. Salsa a Bachata je sociální tanec a střídání partnerů je jeho podstata. Ve svém páru si na lekci ale zatancujete také, nemusíte se obávat.

Co je tančírna?

Tančírna je taneční večer na předem domluveném místě, zpravidla volnou nevedenou formou. Kde hraje hudba pro dané tance a je na vás kolik večera protančíte, nebo prosedíte u konverzace s přáteli či poznáváním nových lidí. Na tančírnu se běžně chodí samostatně, v páru i ve skupince (tedy neexistuje špatný počet ve kterém chcete přijít). Na tančírně neprobíhá výuka pokud to není přímo napsané v jejím popisku, nebo není její součástí open class či workshop.